Deklaracja Dostępności
Wstęp
Daty publikacji i aktualizacji
- Data publikacji strony internetowej: 2010-06-28.
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-02-04.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
- Niektóre pliki do pobrania nie są dostępne cyfrowo-aktualnie trwają prace nad konwersją tych plików do wersji dostępnej cyfrowo.
- Część plików do pobrania nie jest dostępnych cyfrowo-zostały umieszczone przed wejściem w życie ustawy i będą udostępniane w sposób alternatywny
- Strona zawiera odnośniki do stron zewnętrznych, które są częściowo zgodne z ustawą.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
- Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia: 2020-03-16.
- Oświadczenie zostało ostatnio poddane przeglądowi w dniu: 2024-03-29.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
- osoba kontaktowa - Dorota Tobiasz,
- adres e-mail - dtobiasz@pm170elodz.edu.pl,
- numer telefonu - 42 686 46 53 ,
- adres do korespondencji - Przedszkole Miejskie nr 170, 94-052 Łódź, ul. Popiełuszki 13 A .
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacje na temat procedury wnioskowo-skargowej
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Wejscie do budynku przedszkola znajduje się od strony ulicy Ks. J. Popiełuszki. Możliwe jest wejście bramą lub furtką, która dodatkowo wyposażona jest w metalowa zasuwę, mniej więcej na wyskoki 160 cm.
Do wejścia głównego prowadzi chodnik wzdłuż frontowej części budynku (ok 20 metrów) gdzie znajdują się 3 schodki prowadzące do wejścia. Wchodząc do budynku trzeba przejść przez dwoje drzwi. Pierwsze zewnętrzne są otwarte w godzinach pracy placówki. Drugie wewnętrzne zamykane są w godzinach od 9:00 do 14:45. W tych godzinach rodzice bądź interesanci korzystają z dzwonka znajdującego się po prawej stronie, przy pierwszych drzwiach zewnętrznych na wysokości 150 cm. Ze względów bezpieczeństwa drzwi wewnętrzne wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenie elektroniczne uruchamiane przyciskiem znajdującym się po prawej stronie drzwi na wysokości ok 180 cm, który jednocześnie uruchamia sygnał dźwiękowy. Po usłyszeniu sygnalu należy otworzyć drzwi.
Budynek posiada trzy kondygnacje. Sale przedszkolne znajdują się na parterze i pierwszym piętrze. W budynku nie ma windy osobowej.
Budynek przedszkola nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym nie ma pochylni, platform oraz informacji głosowych. Nie ma również toalety dla osób niepełnosprawnych.
Od strony wejścia bocznego znajduje się parking dla pracowników przedszkola, do którego prowadzi prosta droga od furtki wzdłuż frontowej ściany budynku. Nie ma na nim wyznaczonego miejsca (koperty) dla pojazdów osób niepełnosprawnych, ale ze względu
na dużą powierzchnię jest możliwe parkowanie pojazdów osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W placówce nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych